شکل ظاهری صفحه ها برش و ساب

آشنایی با صفحات برش

صفحه های ساب و برش به دو صورت flat  یا تخت که به اصطلاح  T41گفته می شود که به صورت تخت برای برش می باشد شکل ظاهری آن باعث برش به صورت 90 درجه و ایجاد عمق بیشتر می گردد مشکل صفحات تخت چسبندگی صفحه برش به بدنه دستگاه فرز می باشد که برای برش دید مشتری از بین می برد.

مدل دیگر   T27 یا همان T42 می باشد که شکل ظاهری آن دارای خمیدگی می باشد مرکز خمش هنگامی که اپراتور در زاویه محدود کار می کند اجازه ایجاد فاصله اضافی را می دهد . شکل خمش باعث ایجاد محدود بزرگی را می دهد و باعث قرار گرفتن صفحه به طور ایمن را می‌دهد ، برخلاف نوع T41 به علت فرو رفتگی دید بهتری را به اپراتور می دهد چرخها T27  برای برش در زاویه راست طراحی گردیده است و باعث برش بیشتر میشود .

 پیوندها

اغلب مشتریان سختی اکسید آلومینیوم در شکل ظاهری را نشان دهنده کیفیت محصول می دانند در صورتی که به پیوند ایجاد شده و مکمل بودن مواد درهم کیفیت محصول را تعیین می کند.

 یعنی پیوندی که نوع فرمولاسیون ایجاد می کند تعیین کننده کیفیت محصول می باشد پیوند سخت به معنی طول عمر بالا در صورتی که پیوندهای ضعیف باعث طول عمر پایین صفحات می باشد پیوندهای نرم تر مزایای خاصی را به همراه دارد دانه های آن را به سرعت بیشتری ریخته تا برش سریع تر ایجاد شود با پیوند قوی ت ممکن است دانه هایش را بیش از فرسودگی در جای خود نگه دارد پیوند نرم تر آنها را سریعتر جدا می کند تا دانه های تیزتر زودتر وارد عمل شده فرایند برش یا ساب افزایش یابد بهترین پیوند برای در هم تنیده شدن صفحات رزینوئید است پیوند رزینوئید تخصصی حاوی ترکیبات آلی هستند آنها تمایل به مقاومت در برابر ضربه نسبت به مدل های دیگر پیوند را دارند در سرعت های محیطی بالا با قرار گرفتن در معرض دانه‌های جدید امکان تیز شدن خود را فراهم می کنند و مقاومت زیادی در مقابل با رطوبت و گرما و همچنین پیوندهای کلی قوی تر را ایجاد می کند.

انتخاب صفحات ساب و برش

معمولاً اپراتور نوع استفاده از صفحات ساب و برش را تعیین می کند انتخاب اندازه صحیح شامل محاسبه، سرعت مناسب چرخ‌ها در هر دقیقه است .

ضخامت صفحات

یک صفحه نازک تر می توانند با دقت بیشتری برش انجام دهد و با سرعت بیشتری عمل کرده و گرما ی کمتری تولید می نماید و مقدار کمتری از قطعه را از بین می برد که در هنگام بازسازی یا نصب قطعه ایده آل تر است و در مواردی که دقت مهم نیست و طول عمر صفحات مهم تر است و باید طول عمر بالاتری داشته باشد یک صفحه ضخیم مناسب تر است.

صفحات برش فوق العاده نازک در شرکت هیوا ابزار پاسارگاد با عملکرد بالا به نام شارپ استون و وست و مدل تقویت شده آن هم با نام گارنت تولید می شود که همه مدل ها برای برش ورق نازک لوله ها، پروفایل ها و میله ها بسیار کاربردی می باشد و در مدل گارنت علاوه بر برش موارد بالا برای برش فولاد ضد زنگ ایده‌آل بوده و دارای ذرات کمتری می باشد.

 

هیوا ابزار پاسارگاد

حمیدرضا عدومی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *