مواد وعناصر تشکیل دهنده صفحه ساب و برش


مواد وعناصر تشکیل دهنده صفحه ساب و برش و تفاوت برند های مرغوب و غیر مرغوب

1-اکسید آلومینیوم

دارای کیفیت های مختلف از گرید C تا گرید AA که نوع C  به صورت تفاله اکسید المینیوم و نوع گرید AA به صورت غربال شده و با کیفیت بالا می باشد اکسید المینیوم دارای سایز بندی ها متفاوت می باشد و بستگی به فرمول های مختلف و نوع صفحه ساب و برش در هر برند متفاوت می باشد که در صفحات ساب و برش مرغوب از نوع AA و غیر مرغوب از نوع C  استفاده می شود .

2-سرامیک اکسید المینیوم و اکسید المینیوم سفید :

نوع دیگر از مواد تشکیل دهنده صفحه ساب و برش می باشد که فقط در مدل های مرغوب مورد استفاده قرار می گیرد و در مدل های غیر مرغوب این دو عنصر حذف می گردد.

3-کارباید سیلیکون

در ساخت صفحات ساب و برش که مصارف برش و پرداخت بر روی برنز چدن و سنگ دارد استفاده می شود.

شبکه فایبر گلس

شبکه ای در هم تنیده است از جنس فایبر گلس در وزن ها و چشم های و ضخامت های مختلف که بر اساس وزن در متر محاسبه می گردد که از وزن 60 گرم تا 300 گرم می باشد.

صفحات فایبر گلس در کیفیت و مقاومت صفحات ساب مخصوصا در مقابل شکستن و طول عمر سنگ کاربرد دارد و در نمونه های غیر مرغوب از یک ورق فایبر گلس و از مدل های مرغوب از دو شبکه فایبر گلس استفاده می گردد.

4- واشر میانی صفحه ساب و برش

واشر های صفحه ساب و برش دارای کیفیت ها و ضخامت های مختلف می باشد که در نمونه های غیر مرغوب از ورق زینک با ضخامت کم و در مدل های مرغوب از ورق استیل با ضخامت زیاد استفاده می گردد.

4- فیلر ها و پرکن ها

CR  و LIP پر کننده هایی که هستند که در تولید صفحه های ساب و برش استفاده می شود از خاصیت آن ها برای حفظ و نگهداری از جنس در حال پرداخت است.

در جنس های غیر مرغوب برای پر کردن از گچ ساختمانی و در نمونه های مرغوب ازا ین دو عنصر استفاده می گردد.

در صورت استفاده از گچ ساختمانی محصولی که پرداخت شده کیفیت خود را از دست داده و جوش و هر نوع عمل دیگری را بی کیفیت می کند.

5- رزین ها

رزین ها در ساخت صفحات ساب و برش استفاده می گردد. دارای دو نوع مرغوب و غیر مرغوب هستند؛ که در نوع مرغوب از پودر و مایع استفاده می شود و در نوع غیر مرغوب فقط از مایع استفاده می شود.

6-لیبل

کاغذی از جنس کروم می باشد که مارک برند را بر روی آن کپی کرده و مشخصات صفحه ساب و برش بر روی آن درج می گردد.

7-صفحه سیاه

لایه ای از صفحات ساب و برش می باشد که نقش نگه دارنده هنگام برش را انجام می دهد.

 

شرکت هیوا ابزار پاسارگاد

حمید رضا عدومی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *